Canon Partner , Oracle Gold Partner

Bilgi ve Doküman Yönetimi BThaber Platform'da Tartışıldı.

Arşivist & Dizayn, BThaber Platform etkinliğindeydi.Bu yılın “Bilgi ve Doküman Yönetimi” başlıklı BThaber Platform etkinliği İstanbul Barbaros Point Otel’de gerçekleştirildi. Konunun öneminin başarı hikayeleriyle yansıtıldığı etkinlikte, yeni uygulamalar gündemdeydi. Bu yılki “BThaber Platform” etkinlikleri zincirinin üçüncü halkası olan “Bilgi ve Doküman Yönetimi” başlıklı BThaber Platform, çözüm sağlayıcıları ve farklı sektörlerden kullanıcıları bir araya getiren bir platform oluşturdu.
Açılış konuşmasını İnterpromedya İçerik Merkezi Müdürü Nuray Şuman’ın yaptığı etkinlikte Canon Eurasia, B2B Satış ve Pazarlama Direktörü Sibel Türkmenilli ve İstanbul Üniversitesi Bilgi Yönetimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Üstün, etkinliğin konuk konuşmacıları arasında yer aldı.
Şirketlerin yüzde 59′u halen bu alana yatırım yapmadı
Açılışta İnterpromedya Araştırma Hizmetleri Grubu tarafından gerçekleştirilen “Doküman Yönetimi” başlıklı araştırmanın şirketlerin hala yüzde 59’unun bu konuda yatırım yapmadığını gösteren sonuçlarına dikkat çeken Şuman, bu alandaki çözümlerin iyi anlatılmasının önemine işaret etti. Türkmenilli de konuşmasına Canon olarak kullandıkları “Görüntüyü Konuşturmak” sloganıyla başladı ve doküman yönetimi alanında doğru baskı stratejileriyle verimliliğin yüzde 16 artırılabildiğine dikkat çekti.
Etkinliğin akademisyen konuk konuşmacısı Üstün de, “Kullanıcı Gereksinimleri, Açık Erişim ve web 2.0” başlıklı konuşmasında gelişen teknoloji ile değişen ve farklılaşan kullanıcı gereksinimleri ve buna bağlı olarak gelişen bir platform olarak web 2.0’ın yansımalarına dile getirdi. Üstün, sunumuyla gelinen noktada kurumların ve şirketlerin anlamlı, denetimli, özgün ve teknoloji destekli bilgiye sahip olmasının şart olduğunun da altını çizdi.
PaperWork’le gerçekleştirilen FeetCorp Operasyonel Taşıt Kiralama projesi, Navigator’ün Keskinoğlu Tavukçuluk ile gerçekleştirdiği kurumsal sistemlerle bütünleşik doküman iş akış yönetimi uygulamaları projesi, Dijital Yazılım ve Saperion tarafından Digiturk’te gerçekleştirilen doküman yönetimi projesi ve Arşivist Dizayn ve Oracle ürünleri ile Eyüp Belediyesi’inde gerçekleştirilen doküman ve süreç yönetimi projesinin başarı hikayeleri arasında yer aldığı etkinlikte, sektör temsilcilerinin katılımıyla “BThaber Konuşturuyor, Pazar Tartışıyor” başlıklı bir panel de gerçekleştirildi.
Çözüm sağlayıcılar yanlışlara dikkat çekti
Moderatörlüğünü BThaber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı’nın yaptığı  ”BThaber konuşturuyor, pazar tartışıyor” panelinin katılımcıları ise Dijital Yazılım Genel Müdürü Hakan Kacar, Navigatör çözüm Geliştirme Yöneticisi Melike Ayköse, Lostar Bilgi Güvenliği Genel Müdürü Murat Lostar, PaperWork Profesyonel Hizmetler Yöneticisi Seval Okur ve Canon Eurasia Ürün Destek Uzmanı Sinan Karabacak’tı. Teknik faktörlerin bilgi ve döküman yönetimindeki performans düşüklüğünün önemli bir sebebi olduğunu, ulaşılamayan verinin de bu süreci etkilediğinin vurgulandığı panelde, kullanılan ürünlerin de performansı etkilediği dile getirildi.
Fiziksel bilgiden sayısala geçişin yönetim performansını artırmaktaki öneminin de vurgulandığı panelde, kurumsal hafizanın önemi ve bilgi ve doküman yönetim sistemlerinin de bu konuya olan katkısının altı çizildi. Güvenlik konusundaki standartlara da dikkat çekilen panelde, şirketlerin bilgi ve dökümanlarını kaybetmeden bu konuya ilgi göstermesi gereği vurgulandı.
Panel sonrasında söz alan Sigma Danışmanlık’ın İş Geliştirme Yöneticisi Didem Demirkaya ise Turkcell, Fortis, İçişleri Bakanlığı ve Frito Lay başta olmak üzere birçok şirket için bugüne kadar sundukları çözümleri anlattı.
Etkinliğin kapanış sunumunu Başbakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Melik Özsöz başbakanlıktaki bilgi ve belge yönetim sistemi konusunda verdiği bilgilerle yaptı.
 

0 212 632 13 77 (pbx)
0 212 632 13 76
info@arsivist.com
Veri Gizliliği
Halil Rıfatpaşa mahallesi Arel sok no:1
OKMEYDANI - ŞİŞLİ - İSTANBUL
İletişim & Adres Bilgileri

TR